Навігація за статтею:

 

 

 

Якщо ви вирішили купити дитячий велосипед, насамперед важливо визначити правильний розмір. Під розміром дитячого велосипеда зазвичай мається на увазі діаметр коліс, який впливає відповідно на висоту рами.

 

Чому це важливо, на що це впливає?

Якщо дитина їздить на неправильно підібраному велосипеді, їй незручно та складно, у зв'язку з чим підвищується травмонебезпечність їзди. У той самий час фізичне навантаження на м'язи розподіляється некоректно, цим перевантажуючи м'язи. Це викликає перевтому.

Як визначається відповідний розмір велосипеда?

Щоб дізнатися, який розмір велосипеда підходить дитині, можна використовувати три параметри:

  • вік;
  • зріст;
  • довжину внутрішнього, або крокового шва.

Як вибрати дитячий велосипед за зростанням та віком?

Нижче наводимо схему, за якою ви можете визначити відповідний розмір байка для дитини. У таблиці наведено середні показники. Залежно від статі, фізіологічних особливостей, спадковості, зростання дитини може бути вищим або нижчим від зазначеного.

Якщо у вашому випадку співвідношення «зріст-вік» виходить за межі вказаних діапазонів, прийміть зростання за основний показник. Вибирайте розмір велосипеда тільки відповідно до зростання дитини, ігноруючи колонку «Вік».

Таблиця розмірів дитячих велосипедів під вік та зростання

Вік

Зріст

Розмір колеса

3-4 років

90-100 см

12 дюймів

4-5 років

100-110 см

14 дюймів

5-6 років

110-115 см

16 дюймів

6-8 років

115-120 см

18 дюймів

7-9 років

120-135 см

20 дюймів

9-11 років

135-145 см

24 дюймів

11-14 років

више 145 см

26 дюймів

 

 

Зростання дитини не можна назвати постійним і навіть передбачуваним показником. Дитячий організм завжди перебуває у стані зростання. Рекомендуємо пам'ятати про це, особливо якщо ви купуєте велосипед в кінці катального сезону: є ризик, що до наступної весни дитина істотно підросте і переросте » велосипед.

Який велосипед вибрати дитині по кроковому шву?

Оптимальний спосіб визначення розміру — по довжині внутрішнього шва або крокового шва. Загалом вирішальний фактор у визначенні розміру велосипеда — це довжина ноги дитини, а точніше довжина внутрішнього шва. Кроковий шов — ця відстань між підлогою і промежиною, при вимірі стрічка розташована перпендикулярно до підлоги.

Чому такий спосіб оптимальний? Тому що цей показник дає зрозуміти, чи може ваша дитина дістати до підлоги обома ногами при мінімальній висоті сідла велосипеда (достатньо контакту з подушечкою стопи!). Цей контакт із землею з обох боків має бути завжди. Це особливо важливо для перших уроків з освоєння велосипеда, адже тільки так дитині буде забезпечена необхідна безпека..

Якщо ви вибираєте велосипед в офлайн-магазині — дитина на місці може протестувати модель, що сподобалася, і спеціально заміряти довжину крокового шва не потрібно.

При покупці байка в інтернет-магазині рекомендуємо відштовхуватися саме від цього показника.

Визначити відповідний розмір велосипеда ви можете за наведеною нижче таблицею.

Таблиця розмірів велосипеда за довжиною внутрішнього шва

Довжина крокового шва

Розмір колеса

35-42 см

12 дюймів

40-50 см

14 дюймів

45-55 см

16 дюймів

50-60 см

18 дюймів

55-63 см

20 дюймів

60-72 см

24 дюймів

72 см і більше

26 дюймів

 

Чим обов'язково має бути обладнаний дитячий велосипед?

Захист для ланцюга. Майже всі знайомі з проблемою: дитина повертається додому у брудному одязі, бо під час катання штани чи взуття потрапили до ланцюга. Питання вирішується, якщо є захист для ланцюга — пристрій, який частково або повністю закриває ланцюг. Це також знижує ризик падіння.

Гальма. У разі несподіваної небезпеки дитина повинна негайно зупинитися. Для цього потрібний потужний переднє або заднє педальне гальмо. Переконайтеся, що дитина знає, як правильно використовувати обидва гальма. Крім того, дитина руками повинна легко діставати до гальмівних важелів.

Свет. Ймовірно, дитина може опинитися на велосипеді в погану погоду або в темряві. Тому дитячий велосипед потребує гарної системі освітлення з відбивачами.

Звонок. Велосипедний сигнал — ще один обов'язковий пристрій, який робить перебування дитини за кермом велосипеда безпечним. У магазині Bike-Family ви можете купити дзвінок для велосипеда з будь-яким дизайном та звучанням.

Опорні колеса на дитячому велосипеді: за чи проти?

У дітей, які катаються лише при використанні опорних коліс, недостатньо розвинена динамічна рівновага. Це означає, що хоча опорні колеса дають почуття безпеки, вони швидше затримують, ніж прискорюють процес навчання на велосипеді. Тому рекомендуємо встановлювати такі пристрої на дитячий велосипед тільки в надзвичайній ситуації: наприклад, якщо дитина не наважується сісти на велосипед через страх впасти.

До речі, тренувати почуття рівноваги у дітей у ранньому віці можна за допомогою самокату або беговела.

Наскільки важливим є гальмо задньої педалі на дитячому велосипеді?

Велосипеди для маленьких дітей зазвичай оснащені заднім педальним гальмом. Дітям молодшого віку зрозуміліше та безпечніше використовувати гальмо на задній педалі. Велосипеди розміром 24 дюйми та вище (а іноді і 20-дюймові) як правило обладнані перемикачем і двома ручними гальмами. У цьому випадку гальма зі зворотним обертанням зазвичай уже не використовуються.

Чи має дитина носити захисний одяг, зокрема шолом та рукавички?

  • Так звичайно. Причому дітям слід починати носити захисний головний убір ще до того, як вони з'являються на дорозі зі своїм велосипедом. Дуже бажано купити дитині шолом і одягати його, вже коли він їздить на дитячому сидінні велосипеда батьків. Це робить шолом само собою зрозумілим на етапі, коли дитина починає сідати на велосипед самостійно. І ще бажано, щоб батьки також носили шолом, щоб бути гарним прикладом для наслідування.
  • Другий за важливістю елемент захисного одягу для велосипедиста будь-якого віку — велоперчатки. Вони захищають при падіннях, перешкоджають утворенню мозолів, не дають рукам зісковзувати з керма, коли долоні потіють.

P.S. Якщо після прочитання статті у вас ще залишилися нез'ясовані моменти вибору дитячих велосипедів — зателефонуйте або напишіть нам, обов'язково підкажемо та доповнимо статтю.